AKCE - RETROKLÁNÍ 2014 Götovany, Slovensko - I. dějství 


RETROKLÁNÍ 2014 - Götovany.

 

Pátek.

Vyjíždím s rodinou po návratu Hanky a Elen ze školy s vysvědčením, které nebylo třeba komentovat, ba naopak, jen chválit. Cestou máme pravidelnou zastávku ve stylovém restauračním zařízení na oběd a nákup ovčích produktů nedaleko Ružomberku. Zde potkáváme se stejným úmyslem celou Moravu. Petr Lužný s manželkou, Mirek Buryan a Pepa Brázdil s celou rodinou.

V takové menší koloně dojíždíme na letiště kde již vybaluje stan Petr Stejskal s manželkou. Do večera se sjíždí zbylí. Po nezbytném seznámení s provozními pravidly letiště se na večer vesměs všichni dostávají na 2-3 starty do vzduchu a tím si stvrdili, že mají své stroje funkční.

 

Sobota.

Sobotní ráno, po snídani a ranní hygieně, se všichni scházejí na ranním briefingu. Přivítání majitelem letiště, přivítání Modelklubu Liptov, ve zkratce připomenuté pravidla setkání a jde se na starty. Ráno je slunečné, vítr po dráze mírný.

 

Sobotní ráno - kontroly připravenosti

 

Volný průběh letů, který byl ráno nastolen, jsme museli trochu usměrnit, aby se již každý odvážil si nechat zhodnotit svůj přistávací manévr.  Přes poledne vítr zesílí, ale naštěstí opět v ose letištní plochy. Než-li nás svolávají k obědu, tak se stihne větší polovina (3 lety z 5-ti) odlétat.

 

Příprava hlavního menu - hovězí guláš

 

Kuchařské náčiní Liptovského kraje

 

Kuchařské QUATRO

 

 

Obědová pauza

 

Hladoví a žízniví :-)

 

Po velmi sytém obědě byla nenuceně všemi přijata "delší" polední pauza. Vesměs bez výjimky všichni čerpali energii ve vodorovné poloze. Na večer pak opět slábne a dovoluje krásné podvečerní polétání. Kolem páté hodiny odpolední máme odlítáno včetně jednoho náhradního kola. V tomto dějství se udělovaly hlavně body do celkového hodnocení, diplomy, poděkování vlekařům formou vrtule pro své stroje. Předání cen sponzorů proběhne na druhém a zároveň finálním setkání v Bolaticích 22.-24.8.2014. A takhle se nám seřadilo pole účastníků:

 

 Výsledková listina RETROKLÁNÍ 2014

Götovany, Slovensko

Pořadí

Pilot

Klub

     

1.

Petr Mikolášek

LMK Vlašim (CZ)

2.

Erik Herudek

LMK Bolatice (CZ)

3.

František Pop

 

4.

Petr Stejskal

Modelklub Lipence (CZ)

5.

Laco Vašek

Trenčianska Turná (SK)

6.

Miroslav Buryan

LMK Hranice (CZ)

7.

Vít Bumba

LMK Bolatice (CZ)

8.

Stanislav Šimeček

LMK Bolatice (CZ)

9.

Jan Procházka

Modelklub Liptov (SK)

 

Výsledková listina obrazem (kliknutím zvětšíte)

 

 

Po vyhodnocení jsou již všichni tak vylítaní, že se už jen poposedává u společné večeře, konzumuje a diskutuje.

 

Neděle. ...

Neděle byla pro většinu z účastníků jen "balící" den. Dopoledne počasí ještě přálo, ale aerovleky se již neprovozovali. Ono sbalit svoje stanoviště, modely do minimálně takového stavu jak je všichni přivezli zabere nějaký ten čas.

 

Jsme rádi že se vydařilo počasí, jsem potěšen za nevšední přístup majitele letiště Cpt. Ing. Miroslav Toma, děkujeme Miro. Jsem potěšen i přístupem členů Modelklubu Liptov, kteří v sobotu vytvořili opravdu domácí atmosféru.

Poděkování patří dále vlekařům za sérii vleků a v neposlední řadě samotným zúčastněným za vhodné a uvědomělé chování při svých letech i po nich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotografovi utekl Erik Herudek s modelem Kirby-Kite

a Jan Procházka s modelem Z-24 Krajánek :-(

 

Závěrečné foto (kliknutím zvětšíte)

 

Foto - fotografie Erik Herudek, Laco Vašek

Foto - fotografie Tibor Bekeš

Foto - fotografie Vojta Stupák

 

Reportáž - Laco Vašek

Reportáž - Petr Stejskal

 

Video - večerní "zálety" Zlín VIIB Dáša a WWS-1 Salamandra

 

Za organizátory LMK Bolatice

Erik Herudek