AKCE - RETROKLÁNÍ 2013 Rokycany III. dějství 


RETROKLÁNÍ 2013 - Rokycany. Začnu tradičně o počasí. Předpověď tentokrát neslibuje nic extra. Já vyjíždím směr Rokycany již ve středu (služebně) a cestou tam potkávám nízké rychle se pohybující mračna, ze kterých občas vcelku prudce sprchne. Po provedené práci dojíždím ve čtvrtek do Rokycan.

 

Čtvrtek. Mám nabaleno plné auto, ale i tak zde mám místo na spaní. Cestou si domlouvám možnost využít dílnu Jindry Stejskala a pracovnu u Petra Bortela. Vše proto, protože jsem doma nestíhal a něco i zapomněl. U Jindry trávím cca 4 hodiny kdy opětovně komplet potahuji obě křídla vlečné Solartexem a následná instalace serv. Byla velmi nutná revize konstrukce křídla a již jsem doma nedotáhl do finále - potažení. Rovněž u Petra trávím nějaký čas. Trochu pracovně, abych se dostal k internetu, a trochu k tiskárně abych dotisknul startovací lístky, které jsem doma zapomněl. Večer trávím s Petrem v příjemné restauraci nad dobrou večeří a krom chystaného víkendu diskutujeme o všem možném.

 

Pátek. Ranní probuzení na ploše letiště není extra povzbudivé. V noci sice nebyl trvalý déšť, ale mrholení udělalo své. Je taková ta vlezlá zima. Během dopoledne se postupně ale nízké oblaka trhají, je vidět modro a sem tam i slunce. Odpolední dostaveníčko místních při stavbě stanu je již za přijatelného počasí. Kéž by to vydrželo alespoň v sobotu. Petr s předpovědí slibuje že ANO, ale v neděli se to má opětovně kazit. Odpoledne přijíždí první účastníci. Standa Šimeček, Franta Pop a v poslední řadě i Laco Vašek. Klábosíme již pod stanovou plachtou a přes noc dohlížíme na již instalované vybavení stanu.

 

Sobota. Většina účastníků se řítí v sobotu ráno. Vezou s sebou krásné ranní slunce. Celý den se pak i v tom slunečním duchu krásně svezl. V průběhu třetího až posledního kola snad nikdo ani takový termický letový den nečekal.

Vyhodnocení Rokycanského III. dějství

Všichni lítají jak bohové a dosažené výsledky se liší jen v jednotkách bodů. Rozdíl mezi prvním až pátým v pořadí dělalo jen 9 bodů! Neuvěřitelné.

 

3. místo Retroklání Rokycany 2013 - Petr Stejskal

2. místo Retroklání Rokycany 2013 - Luboš Krákora

1. místo Retroklání Rokycany 2013 - Laco Vašek

 

Závěrečné "akční" foto

 

Vyhodnocení RETROKLÁNÍ 2013

Pro celkové vyhodnocení jsme s Petrem Mikoláškem nakonec zvolili výběr nejlepších kol Vlašim a Rokycany. U průměrování, jak bylo původně zamýšleno, by hodně tratili ti, kteří absolvovali poctivě všechny tři dějství (Bolatické nakonec nebylo, takže jen dvě dějství). No a překvapení se nekonalo, protože velmi vyrovnaných výsledků dosáhli a na stupni vítězů dosáhli

 

3. místo celkově RETROKLÁNÍ 2013 - Petr Stejskal

2. místo celkově RETROKLÁNÍ 2013 - Luboš Krákora

1. místo celkově RETROKLÁNÍ 2013 - Laco Vašek

 

Celkové vyhlášení

 

Stupně vítězů - RETROKLÁNÍ 2013

(zleva) 3. Petr Stejskal, 1. Laco Vašek, 2. Luboš Krákora

 

 Výsledková listina RETROKLÁNÍ 2013

Pořadí

Pilot

Klub

1.

Laco Vašek

Trenčín (SK)

2.

Petr Stejskal

MK Lipence (CZ)

3.

Luboš Krákora

- (CZ)

4.

Petr Mikolášek

LMK-Vlašim (CZ)

5.

Jindřich Stejskal

RC klub Rokycany (CZ)

6.

Stanislav Šimeček

LMK Bolatice (CZ)

7.

František Pop

LMK Bubovice (CZ)

8.

Karel Faltus

- (CZ)

9.

Wolfgang Decker

Tiroler Modellbauclub Innsbruck (A)

10.

Pavel Říha

LMK-Vlašim (CZ)

11.

Robert Fišer

LMK-Babice (CZ)

12.

Petr Bortel

RC klub Rokycany (CZ)

13.

Thomas Ferchland

ModellflugLauterbach (DE)

14.

Tomáš Váňa

LMK-Vlašim (CZ)

15.

Walter Wachtler

MBG Hall in Tirol (A)

16.

Vít Bumba

LMK Bolatice (CZ)

17.

Vincent Besançon

MAC17 (FR)

18.

Ján Kiš

MK02 Ostrov (CZ)

19.

Jiří Fila

- (CZ)

 

"Diplomovaní" účastníci

 

Po celkovém vyhlášení výsledků se vrháme ještě do pár vleků. Kolem 17:00 místní začínají balit zapůjčený stan. Tím pádem nám zmizlo zázemí a už se postupně vytrácejí účastníci směrem ke svým domovům. Poslední nocleh absolvovali nakonec jen 4 účastníci, paradoxně ti nejvzdálenější. Nejméně skrýval rozčarování nad tímto výsledkem Laco, my ostatní mu tak trochu přitakali. Známe jiné akce a ten společenský duch zde zatím není. Snad příště

 

Neděle. Na ploše již nikdo letu chtivý nebyl a tak se zbylí účastníci pomalu v klidu rozjíždějí. Ještě na etapy navštěvujeme Jindrovu dílnu, žasneme nad jeho "modýlky" a pak tradá domů.

 

Fotky v této reportáži poskytnul David Marek

Foto - celá fotoreportáž Davida zde

Foto - fotografie, Petr Bortel

Foto - fotografie a reportáž jak jí viděl, Laco Vašek

 

Děkuji Rokycanským za organizaci plochy a celého zázemí, děkuji velmi vlekařům za krásné vleky, děkuji všem přespolním za účast.

 

Na tomto místě ještě jednou připomenu a děkuji všem hlavním sponzorům:

O106 model, PV-Model, H-model, Vrtule Fiala

 

Děkuji rovněž všem ostatním sponzorům:

Revue, Krby Kamna Šimeček, Obec Bolatice, Město Vlašim, Město Rokycany

 

a příspěvkům z řad samotných účastníků:

Jindra Stejskal, Petr Bortel, Thomas Ferchland, Franta Pop, Martin Pater

 

Všem mnohokráte děkujeme.

 

Pro příští ročník 2014 plánujeme drobné změny. Aby to bylo stále organizováno, aby se déle létalo pro ty co si chtějí užít termiky, aby si to užili i výkonu méně náchylné stroje (viz. Vincent Besancon - Nitra 3 a Míra 3) a měli stejnou šanci na umístění v celkovém pořadí. Tak tam tudy nás to směruje. Těšíme se na Vaši přízeň v nadcházejícím ročníku 2014, ať už bude v jakémkoli koutu naší republiky, a děkujeme za tu přízeň letošní.

 

Za organizátory LMK Bolatice

Erik Herudek