AKCE - RETROKLÁNÍ 2013 


I. dějství - BOLATICE   II. dějství - Vlašim   III. dějství - Rokycany


Sponzoři akce v ročníku 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Hlavní ceny RETROKLÁNÍ 2013

Retropiloti pro Vaše modely.

 

1. cena Pilot v měřítku 1:3

2. cena Pilot v měřítku 1:3,5

3. cena Pilot v měřítku 1:4

 


Obecná ustanovení

 

 

Pro piloty, konstruktéry, stavitelé a příznivce stejného směru v letecké modelařině

jako vyznáváme my, pokračujeme v minisérii setkání RETROKLÁNÍ 2013.

 

Minisérie obsahuje tři setkání na třech modelářském letišti v ČR. Tentokráte se setkáme od Květn do Března na letištích LMK Bolatice (severní Morava), LMK Vlašim (střední Čechy) a LMK Rokycany (západní Čechy). V plánu je vždy třídenní program:

Pátek

 

Sobota

 

Nedělní

 

Výsledky jednotlivých klání se budou do tohoto konečného pořadí průměrovat a ten kdo dosáhne největšího bodového průměru bude na posledním setkání titulován mistrem RETROKLÁNÍ pro sezónu 2013. Můžete se tedy účastnit jednou, dvakrát, nejlépe však třikrát J a vždy se s Vámi v konečném pořadí bude počítat.

 

Pro účast je potřeba splnit pár podmínek. Tou nejdůležitější je vlastnit konstrukční rádiem řízený model podle skutečného větroně, jehož předloha vzlétla do roku 1960. Konstrukčním je v tomto myšleno použití klasických stavebních materiálů jako blasa, překližka, dřevěné lišty, kovové prvky, plátno, papír atd. Není nutná vlastní konstrukce, je možno použít stavebnice.

 

Nelze se účastnit s modely jejichž stavebním materiálem je laminát (převážně trupy) a polystyren (převážně nosné plochy)

 

V tomto II. ročníku nebudeme opět omezovat měřítko modelů. Je zde pouze váhové omezení 18 kg, a to pro dimenzování vlečných strojů. Jak velké tak i malé modely mají své klady a zápory a jen na účastníkovi s čím nás překvapí a s čím se předvede.

 

Protože se do vzduchu dostaneme pouze aerovlekem, přivítáme i vlečné modely v tomto konstrukčním slohu.

 

Startovné 300,- Kč/účastníka/dějství. Ubytování stan, karavan dle místních podmínek. Z velké části se jedná o podmínky kempového charakteru

 

Registrace účastníků nebo jakékoliv dotazy již nyní formou e-mailu na hexemodel@hexemodel.cz. Do zprávy prosím uveďte kontakt na Vaši osobu. V průběhu jednoho měsíce před jednotlivými termíny klání obdrží všichni do té doby registrovaní podrobné informace, které budou zveřejněné i na tomto místě.

 


Soubory ke stažení

 

Platná pravidla jsou ke stažení zde. Pravidla Retroklání.pdf (104 kB)

Přihlašovací formulář je ke stažení zde. Registrační formulář.doc (50 kB)

Seznam přihlášených účastníků pro RETROKLÁNÍ 2013

 

Na Vaši účast a zájem se těší tým LMK Bolatice, LMK Vlašim a LMK Rokycany