AKCE - Donovaly 2012 


 

DONOVALSKÉ Průlety 2012

Donovaly, Slovenská republika, 2.-5.8.2012

 

Souhra termínu tomu chtěla, že hned další víkend po RETROPLANE 2012 byla plánovaná další pro nás zajímavá akce. Donovalské průlety již 12. ročník. Jsme hrdi, že jsme byli u vzniku této akce, že tradice volného srazu modelářů v tomto slovenském středisku dále pokračuje. Volným tempem po slovenských turistických zajímavostech jsem rovnou přejeli z rakouského Spitzerbergu.

 

Akce v posledních letech doznala rovněž mezinárodní účasti hlavně polských kolegů. Letos jsme tomu pomohli a pozvali jsme právě Vincenta s manželkou na tento náš sraz. První reakce byla zamítavá, že to je pro ně již mnoho, ale nakonec zvítězila jejich zvědavost a dorazili s námi. Většina našich známých Vincenta zná přes jeho unikátní webové stránky (www.retroplane.net) a diskusní fórum v této oblasti, ale nevěřili vlastním očím, když ho měli možnost potkat osobně.

 

V duchu přátelství a touhy dozvědět se vzájemně o sobě více jsme trávili veškerý čas na kopci při létání, po večerech u dobrého osvěžujícícho pití, na společných večeřích (slovenská regionální strava jim velice chutnala). Létání se tak pro tento ročník stala pro nás tak trochu okrajovou záležitostí. Ano létalo se, ne že ne, ale čas trávený s člověkem, který udává trend Evropě v jeho koníčku, tomu všemu prostě převládl (alespoň u mne).

 

Pozvání Vincent obdržel i na naši místní modelářskou akci RETROKLÁNÍ (ano, foneticky to vychází z RETROPLANE, je to i náš vzor) a netvářil se, že by se to někdy v budoucnu nemohlo uskutečnit. Už se těšíme.

 

Donovaly.jpg

Severní svah, sobota dopoledne

 

odhoz_historickeho_vetrone.jpg

Jižní svah - Jirka Chvátal odhazuje Vincentův poslední stavební kousek

Československý větroň Míra 3

 

historicky_vetron_v_letu.jpg

Míra 3 v letu

 

vit_bumba_na_donovalech.jpg

Vítek Bumba se svou TRACY

 

S Vicentem a Joel na večeři

 

Vincent cestou nahoru v kabince lanovky

 

Luděk Kokeš a jeho Krajánek - krásný letový projev

 

 

Jirka Chvátal a jeho fotodokumentace z průběhu akce 

http://lmk-cmelak.ic.cz/blog/donovalske-prulety-2012-fotogalerie/