mini RETROKLÁNÍ 2022/2

mini RETROKLÁNÍ 2022/1

mini RETROKLÁNÍ 2022/3

Červen 2022, Poříčí nad Sázavou

 

 Výsledková listina mini RETROKLÁNÍ 2022/2

Poříčí nad Sázavou

 

Pořadí

Pilot

Bodový zisk

1.

Matoušek Milan junior

78

2.

Fejta Antonín

181

3.

Váňa Stanislav

237

4.

Matoušek Milan senior

429

5.

Petr Stejskal

513

6.

Vidlař Jan

832

7.

Pešta Ondřej

1022

8.

Wiatzka Luboš

1258

 

 

součet měření 6-ti kol v centimetrech. Jedno měření = vzdálenost čumáku modelu větroně od středové přistávací lajny po zastavení

 

Chci napsat "letišťátko", ale louka to je veliká. Letiště posečeno na golf, jako v Dubu. Nevím nevím jak rychle to ve finále nasadíme my u nás doma. Jakož to cizinec jsem to chvíli hledal mezi poli, ale dorazil jsem.

 

Na večer se tam se mnou ubytovávali Milan junior a Ondra. Čekali, že už tu bude šrumec, nebyl. To co se už to odpoledne valilo a předpověď počasí ještě slibovala nebylo zrovna letové. Večer ještě poprchávalo, v noci to bylo o něco více intenzivnější, ale přežilo vše bez úhony.

 

Ranní probuzení do zatažené oblohy s mrholením. "No co v Dubu taky ráno ještě zalévali plochu aby se neprášilo" jsem si říkal. A průběh dne co se počasí týče byl na chlup shodný. Briefing v 9:00, start prvního záletu na nový prostor 10:10 a ve cca 13:00 bylo odlítáno, bo nás bylo poskromnu méně. Pak nastala chvilka zalévání po soutěžních letech, no a pak, pak už jsme se byli o místo v chládku a termikovali až do konce nabíjecích cyklů.

 

Předpověď nebyla letová. Ti co dorazili a do večera vydrželi, zalétali dosyta. Pořadí vit tabulka v úvodu (musím se Milanovi omluvit, tvrdil jsem že květnové létání nebylo překonáno. Milane bylo :-)

 

Pár záběrů mezi lety pořídil Antonín Fejta. Díky Tondo.

 

mini RETROKLÁNÍ 2022, Poříčí nad Sázavou

 

 

 

 

 

zleva: Antonín Fejta, Milan Matoušek junior, Stanislav Váňa